Jak dodać Messengera do strony internetowej? Poradnik praktyczny

Autor: piątek, grudzień 22, 2017 , Permalink 0

Możliwość szybkiej komunikacji z klientami (i klientów z nami) jest często wyznacznikiem przewagi konkurencyjnej. Każda firma dąży do tego, aby możliwie jak najlepiej z jednej strony odpowiadać na pytania z drugiej rozwiązywać problemy klientów. Jednym z najskuteczniejszych ku temu sposobów jest zintegrowanie z naszą stroną internetową – Messengera. Czy nie byłoby pięknie, gdyby każdy użytkownik Facebook mógł napisać do Ciebie od razu z poziomu Twojej strony internetowej? Jak to zrobić? O tym będzie ten poradnik.

Jak to zrobić krok po kroku

Aby zintegrować Facebook z Twoją stroną internetową przede wszystkim musisz posiadać wygenerować Facebook App ID, który pozwoli Ci na takie połączenie.  Wchodzimy zatem na stronę https://developers.facebook.com/apps i klikamy w „Add a new App” i w nowo otwartym polu wpisujemy nazwę naszej aplikacji „Messenger” i adres email. Zob.na obrazku niżej.

 

Następnie wystarczy wybrać „Create App Id” i przechodzimy do zakładki Dashboard (zob. zrzut ekranu niżej), gdzie możemy rozpocząć dalszą konfigurację.

 

Teraz będzie trochę trudniej, gdyż musimy stworzenie (napisanie) jednego z kluczowych skryptów a mianowicie Facebook SDK. Poniżej kod skryptu. UWAGA! Na niebiesko zaznaczyłem wartości, które należy zmienić na własne! Wartości te znajdziesz w utworzonej wcześniej aplikacji – zaznaczyłem je strzałkami na zrzucie ekranu powyżej.

 

<script>(function(d, s, id) {

var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];

if (d.getElementById(id)) return;

js = d.createElement(s); js.id = id;

js.src = „//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.11&appId=345177459284149„;

fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);

})(document, ‚script’, ‚facebook-jssdk’);

</script>

 

BRAWO! Masz już skrypt! 🙂 Teraz pora popracować na samym FanPage. Najpierw musimy dodać na nim do whitelist (biała lista stron internetowych) naszą stronę internetową, na której chcemy umieścić messengera. Wchodzimy na nasze konto biznesowe na Facebook do menedżera stron (zarządzanie stronami). Jak założyć takie konto i spiąć z nim Facebook pisałem w poprzednim wpisie. Następnie klikamy w Platforma Messengera i dodajemy naszą stronę internetową. Zaznaczyłem to na zrzucie ekranu poniżej. UWAGA! Strona musi być poprzedzona http://

 

W końcu możemy dodać Messengera do naszej strony internetowej. W tym celu najpierw umieszczamy na naszej stronie internetowej przed znacznikiem </footer> odpowiednio zmodyfikowany Facebook SDK, którego kod stworzyliśmy wyżej.

Następnie umieszczamy na stronie skrypt samego Messengera, który wstawiamy przed znacznikiem </head>. Gotowy kod trzeba sobie napisać – poniżej przykład. Elementy zaznaczone na niebiesko musisz zmodyfikować podając własny identyfikator strony (kliknij TUTAJ, podaj adres fanpage i wyświetli Ci się ID), własny adres strony internetowej i ewentualnie możemy wskazać czy okienko Messengera ma się domyślnie minimalizować czy nie – true/false)

 

<div class=”fb-customerchat”

page_id=”1214478928592799

ref=”http://jakrobicmarketing.pl/”

minimized=”false„>

</div>

 

Gratuluję!

Właśnie zainstalowałeś Messenger na swojej stronie 🙂 

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat marketingu i sprzedaży online, poznać rozmaite sztuczki, tricki i patenty, które wyniosą twoją sprzedaż na zupełnie inny poziom, to zapraszam do lektury mojej książki. Znajdziesz tam osobny rozdział na ten temat. Kliknij w obrazek poniżej, aby dowiedzieć się więcej o książce.

Mam nadzieję, że ten wpis był dla Ciebie przydatny. Jeśli tak – udostępnij go na swoim Facebooku, polub lub po prostu napisz, co o nim myślisz. ? Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z mojego bloga, zapisz się do mojego newslettera (o góry po lewej stronie strony) Staram się możliwie najprościej i najbardziej przystępnie przekazywać wiedzę. Jeśli coś jest niejasne, napisz komentarz, a pomogę.

 

 

0

Komentarz

Skomentuj